4.14 Yama Notları


4.14 Yaması ile gelecek olan değişimler sizlerle...

<habere git>

7/23 PBE Güncellemesi


7/23 PBE Güncellemesiyle gelen değişimler ve yenilikler!...

<habere git>

Kumların İmparatoru Azir karşınızda!


Shurima’da çok anlatılan bir efsane, çölün kumlarını karıştırı...

<habere git>

Kumların İmparatoru Azir karşınızda!


Shurima’da çok anlatılan bir efsane, çölün kumlarını karıştırı...

<habere git>

League of Legends Festivali Geliyor!


Türkiye'nin en büyük eSpor etkinliği Türkiye Büyük Finali'nin ...

<habere git>

PBE ( Test Sunucusu ) Hakkında Bilgi


PBE hakkında sıkça sorulan sorulara ve bilgilere göz atalım....

<habere git>
Vel'Koz Hakkında Gelişmeler
Navigasyon Ana Başlıklar

Merhaba Sihirdarlar!

Yakın zamanda Reddit adlı sitede dönen "Vel'Koz" hakkındaki başlıklar çok değişik haller almaya başladı. Yazarlardan birinin verdiği kaynak videolar ve saniyelerde çok değişik şeyler olmakta. 1-2 Şubat tarihinde yüklenen bir çok League of Legends konulu videoda görüntü bir anda gitmekte ve bir göz bizi izlemekte ve bu gözün rengi mor. Açılan ikinci başlıkta ise bir yazar Lissandra'nın bir repliğinin bununla bağlantılı olup olmayacağını sormuş. Verilen cevaplar ise biraz düşündürücü. Gelin haberimizde bunlara göz atalım.

 


 
Videolar

Bildiğiniz gibi Vel'Koz'un daha önceki söylemlerine Hiçlik, yani Void yanlısı bir şampiyon olduğu göze çarpmıştı. Dün yüklenen yaklaşık 10 adet videonun sonlarına doğru, bir anda çıkan bir göz var. Bir çok  YouTube kanalı (League of Legends hakkındaki sızıntı haberlerini yapan kanal) bu tayfaya katılmış bulunmakta. İşte aşağıda bu video.

 

 

 

 

Biraz korkunç gözüküyor, en azından benim düşüncem bu. Buna benzer bir çok YouTube videosu 1 ve 2 Şubat tarihlerinde yerlerini aldı. Herkesin merak konusu ise Riot Games'in bir sonraki hamlesinin ne olacağı. Ve herkesin ortak bir isteği var : LCS'te bunun gibi bir şeyin yapılması.


Lissandra ile Bağlantısı

Yukarıda bahsettiğim Lissandra konusuna geri dönecek olursam, Lissandra'nın "Gözcüler geri dönecek" repliği Reddit başlıklarında düşünülmeye başlanmış durumda. Bir çoğunuzun "Lissandra Freljord'a bağlı, ne alaka?" dediğini duyar gibiyim. Fakat League of Legends hikayesi çok farklı bir durumda, herkesin çok alakasız bir yerle alakası olabiliyor. Örnek olarak Annie köken olarak Noxus'ludur, Fakat Shurima Çölü'yle bağlantısı bulunmaktadır. Yani her şeye hazırlıklı olmalıyız!

 

Vel'Koz konusunda ise göze çarpan bir kısım daha var : ARAM Haritası. Bunun düşünülmesinin bir diğer nedeni ise mor takımda oynamaya başlarsanız daha rahat görebilirsiniz bu detayı, birincisi yerde ters dönmüş bir Lissandra sureti var, ikincisi ise oyuna başladığınız yerin, yani base'inizin, hemen arkasında bir kapı var, mutlaka dikkatinizi çekmiştir. Peki bu kapının üstünde bir göz olduğu ve bunun mor olduğu dikkatinizi çekti mi?

 

 

"Ya zaten mor takımda oynuyoruz, bence bununla alakası yok" diyenler için de haritanın yan tarafında bulunan uçuruma düşmüş bir parça var. Ve şaşırtıcıdır ki, üstünde bir göz var. Gözcüler'den kastı burası olsa gerek Lissandra'nın. İşte aşağıda bu görüntü.

UMyVqQw

 

Lissandra ARAM haritasını kazandıktan 30 saniye sonraki süreçte bir hikaye anlatmaya başlıyor. Mutlaka duymuşsunuzdur, duymamışsınız, bunun için kaynak aşağıda. Gözcüler'i buraya gömdüklerini söylüyor kendisi. Fakat yukarıda belirttiğimiz replikle, bana biraz onların tarafını tutuyormuş gibi geliyor. Yani kısacası, Gözcüler geri dönecek ve bu benim düşüncemle Vel'Koz olacak. Çok değişik bir şampiyon bizi bekliyor bana sorarsanız.


(33. Saniyede konuşma başlıyor)

 

Sizi bilemem ne düşünüyorsunuz ama bence Riot Games, sürpriz yumurtalar konusunda çok başarılı. Her an bu cepheden bir atak gelebilir. Geldiği an sizinle paylaşacağız. Takipte kalın!

Emilia Evaine

Emilia Evaine


İçerik Editörü

LoL oynar, WoW oynar, cosplay hazırlar. Bir de çok kafa ütüler. 

İletişim:

League of Legends Türkiye

Efsaneler Meydanı © 2013 | Tüm hakları saklıdır.

İletişim | Hakkında | Kullanım Şartları